włoska restauracja w Krakowie

Smaczna restauracja z włoskim jedzeniem
Masz ochotę smacznie zjeść? Spośród szerokich możliwości, jakie proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż dlatego, że kuchnia włoska to bogactwo aromatów, kolorów oraz spora dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Naszym rodakom kuchnia włoska, kojarzy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to również takie pyszności jak dojrzałe sery czy oliwki.

Popularne włoskie jedzenie

Makarony to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują makarony w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć produkty których nie da się dodać do tej potrawy. włoskie jedzenie Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony można jeść codziennie.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Prawidłowo przyrządzona pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również canelloni, gnocchi, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *